צילום: דימה נפדוב

ZAZUA - אינקובטור תנועתי 
22

המעבדה לאמנות בחסות ישרוטל 

אוצר: שרון תובל

רח׳ הרצל 119
 

התערוכה תהיה פתוחה בזמני הפעילויות בלבד.

ZAZUA - אינקובטור תנועתי הוא אירוע אמנותי דינמי, שבוחן את האפשרות לאייר מחול בזמן אמת ולחשוף את הזיכרון הנצחי שהתנועה החולפת צורבת בתוכנו. התערוכה כוללת סדרת מופעים של ״ציור על גבי תנועה״: אמני מחול שנעים על גבי קנווס ענק הפרוש על הרצפה, לצלילי מוזיקה אלקטרונית חיה, בעוד המאייר עוקב אחריהם כסיסמוגרף ולוכד את תוכן המבע האמנותי. התוצאה היא איור חי ונושם, עם נוכחות תנועתית ורוחנית כאחד. היצירות שיתחוללו לעיני הקהל יצמיחו מיצג רישומי אורגני, שיעטוף את כלל חלל הגלריה של המעבדה לאמנות. 
המפגש בין איתן דור־שב, צייר פעולה פרובוקטיבי וסוער ששואב את השראתו מפילוסופיה תנ״כית, לבין מוזיקה אלקטרונית חיה ואמני מחול מודרני, חושף את הקהל לתהליכי יצירה אינטימיים שהתפתחו בסטודיו בשנתיים האחרונות, בליוויו של האוצר שרון תובל. 
ב״אינקובטור התנועתי״, שישודר בחלקו באינטרנט בזמן אמת, ישתתפו מאיירים, אמני וידיאו ואנימציה, מוזיקאים ורקדנים. הקהל שיגיע למעבדה, בזמן המופעים החיים וביניהם, יצלול לתוך המתח הסוער אותו בוחן דור־שב ביצירתו – בין החולף לנצחי, בין התנועה לבין הנצחתה – כהמשך למאמרו של המלך שלמה בספר קהלת: ״אֵין אָדָם שַׁלִּיט בָּרוּחַ לִכְלוֹא אֶת הָרוּחַ...״

משתתפים: איתן דור־שב, גלעד גורל, ניר ג׳ייקוב יונסי ואמנים אורחים נוספים.

אירוע פתיחה: שישי, 22.11, 12:00 - שיח גלריה ומופע בן 45 דק׳ של של ״איור על גבי מחול״ (נא להגיע בזמן) 

פעילויות מיוחדות: 
שישי, 22.11, 12:00 - ״איור על גבי מחול״ מופע בן 45 דק׳. רפלקציה אודות המהלך
שבת, 23.11, 19:30 - סדנא פתוחה: איך לרקוד עם מוזיקה? איך לאייר עם מחול?
רביעי, 27.11, 19:30 - אינקובטור Zazua בהשתתפות מאיירים ורקדנים

שבת, 30.11, 19:30 - Zazua - ג׳ם סיום
 

ZAZUA—אינקובטור תנועתי

איתן דור-שב • גלעד גורל • ניר ג׳ייקוב יונסי