אתי אלקובי

בנימין הסנוט

נועה שוויקי

מטבח מקומי
30

א-לה רמפה

אוצרת: רעות ברנע

רח׳ העמל 21, קריית המלאכה

בימים א׳- 03:00-19:30; ב׳-שבת 03:00-12:00

ברגע שחדרה למחוזותינו ההגדרה ״מטבח מקומי״ והפכה למונח הכי שגור בפי השפים והמסעדנים הישראלים, הפכו כולם למלקטים, לעובדי אדמה, לחקלאים ולאלה שמנקים את הבוץ מעלי הסלק ואת החרקים משורשי הבטטה הסגולה. המגמה הפכה די במהרה, כמו כל מגמה אחרת, לטרנדית ולעיתים אפילו קלישאתית. אליה מתווספות קלישאות־אחיות רבות: כולם רוצים לעשות ״Farm To Table״, כולם רוצים לעשות ״עונתי״, ״סקסי״, ״פרש״, ״טרי״ ו״רענן״; אז מה אם שלושת האחרונים אומרים בדיוק את אותו הדבר. 
אם אתם נוהגים לאכול במסעדות אתם ודאי יודעים ששפים מתייחסים לא פעם למה שמונח אצלכם על הצלחת כליצירת אמנות. אבל איך מתייחסים אמנים למה שמגיע אליהם על הצלחת? מה קורה לקלישאות האלה כשמנסים לתת להן ביטוי ויזואלי? האם ה״מקומיות״ שמנסים כל כך להבליט במטבח הישראלי עוברת מהצלחת אל הדף או אל החומר? או שמא היא מוצאת לעצמה דרכי ביטוי אחרות.
התערוכה מציגה קולינריה מקומית עכשווית בראי אמנים ומאיירים שונים, שיחד יוצרים תמהיל של כל מה שאנחנו רוצים, בשאיפה, שיגיע בסופו של דבר אלינו לבטן.

משתתפים: אביב גרינברג, אתי אלקובי, בנימין הסנוט, דריל ארז־האצ׳יסון, הללי ז׳בוטינסקי, זאב אנגלמאיר, נועה ליברמן־פלשקס, נועה שוויקי, עמית טריינין. 

 

אביב גרינברגדריל ארז־האצ׳יסוןנועה ליברמן-פלשקסעמית טריינין