אולגה ירושלמי

יאנה גורליק

טטיאנה פפושבה

40 Weeks of Us
54

אברהם הוסטל

 

Duck and Dodo art group
אוצרות: קסניה נזרוב, אולגה ירושלמי


אברהם הוסטל | רח׳ לבונטין 21 (קומה 1- ובמסדרון היציאה לגג בקומה 3) 


בימים א׳-שבת, 20:00-10:00

לראות עם עיניים סגורות, חיים קצרים וניצחונות זהירים, היום אני לא כמו תמיד, תהום ממתין, פוליאמוריה, תחנה מרכזית, נצנצים, פטיפון, סחרחורת ועוד. 


אלו הם מקצת מ־40 הנושאים השבועיים, לאורם ייצרה כל אחת מחמשת הנשים של קבוצת Duck & Dodo איור אחד בשבוע לאורך תקופה של 40 שבועות. אולגה ויישביין, אולגה ירושלמי, טטיאנה פפושבה, יאנה גורליק וקסניה נזרוב גיבשו את הרשימה הקבוצתית מחמש רשימות אינדיבדואליות, וחילקו אותן ל־40 שבועות באופן רנדומלי: לכל שבוע נושא קבוע ומוכתב מראש. 


כך, התערוכה היא מעין יומן ויזואלי, קבוצתי ואישי למרות שהנושא המוכתב פלש לחיי היום־יום של המאיירות באופן מלאכותי וזר. הלך הרוח של כל אחת מהמאיירות במהלך אותו שבוע משתקף, ובמידה רבה אף מכתיב את אופייה ותוכנה של כל אחת המיצירות. 


הנשים של קבוצת Duck & Dodo יוצרות ומציגות יחד מאז שבוע האיור 2016, וביצירתן הן עוסקות בנושאים חברתיים ואישיים מנקודת מבט נשית עכשווית. כמי שנולדו בברית המועצות לשעבר, אך את תהליך ההתבגרות וגיבוש השקפת העולם עברו כישראליות, הן מייצגות את בנות דור ה־1.5 ומגדירות את עצמן כישראליות דוברות רוסית. המטען תרבותי הכפול שהן נושאות עימן מעצים את השפה האמנותית שלהן ומאפשר יצירה רב שכבתית ועשירה.

אירוע פתיחה: חמישי, 21.11, 20:00


Duck and Dodo art group

אולגה ירושלמי

טטיאנה פפושבה

יאנה גורליק

אולגה ויישביין