אור אילני

אור קלוו

אורי פיק

״תערוכת יחיד״: דור ה-Z מאייר את עצמו
67

מרכז יוסף ורבקה מאירהוף לחינוך לאמנות

 

אוצרות: אפרת סופר, רותם קפלן, מיכל תאומי סלע


רח׳ דובנוב 8

 
בימים א׳-ה׳ 21:00-09:00; ו (22.11) 14:00-12:00; שבת 16:00-10:00 

בני נוער מדברים על בני נוער, בדו שיח איורי על דברים שאי אפשר לדבר עליהם, בסדנאות של מוזאון תל־אביב לאמנות.

 

בני הנוער של דור ה־Z, שנמצאים לקראת המעבר לבגרות, נולדו וגדלו לתוך טכנולוגיה שהיא חלק בלתי נפרד מההתנהלות היומיומית שלהם. הם מבינים את חשיבות הרשתות החברתיות ככלי שיווקי, טובים בריבוי משימות, נוטים ליזמות, מצפים להערכה מיידית ומתמשכת על עבודתם, גלובליים יותר ובעלי רצון להשפיע. טווח תשומת הלב שלהם לא עולה על שמונה שניות והם רוצים להיות בקשר, וירטואלי או פיזי. יחד עם זאת הם בודדים, חרדתיים, נמנעים מסיכון, מכורים לסלפי, ומתמודדים עם העולם בהומור.


בתערוכה מציגים בני נוער מרחבי הארץ בגילאים 15-18.

הם בוחנים את השפעות העולם הטכנולוגי על תפיסת עולמם, ועוסקים בנושאים כמו דימוי עצמי, מערכות יחסים עם חברים ומשפחה והתמודדות עם מצבים שונים בעולם הפיזי והעולם הוירטואלי. 


התערוכה מתקיימת בשבוע שבו מציינים 30 שנה להחלטת האו״ם על אימוץ מגילת זכויות הילד. בין הזכויות: הזכות ליצור ולצרוך אמנות, הזכות להתבטא.

 
משתתפים: אופק צור, אור אילני, אור קלוו, אורי פיק, אורי חגי, אילי קרני רבו, אריאל ליכטמן, בר אלקיים, גיא שוובל, גילי בן עטר, דניאל דיוויד ברמן, הילאל עיסאווי, יעל אלדר, ליעד עמית, מאי גרא, מאי סוחר, מאיה קריאל, מוחמד מוחמד, מיכל פרץ, נגה קאופמן, נדב פרץ, נעה דביר, נעה הרשליקוביץ, סתיו לוי, עדי כהן, עינת אבני, עמית כץ, קאי שורונזון, רותם בר הוד, רחל לרר, שחר חלבי, שירה תמיר, תמר כפיר, אביתר איוש*, יעל רון*, שני פרש*, טל גובר*, יואב יצחקי*
*עבודה קבוצתית תנועת תרבות

אירוע פתיחה: שישי, 22.11, 13:00